هم اکنون با ما تماس بگیرید: 800-36652700-025

هرم هوش

هرم هوش یک بازی دو نفره است که دو کودک شرکت کننده در این بازی به نوبت در ساخت این هرم مشارکت می کنند. وجوه های هرم متشکل از ۱۵ مکعب می باشند و بازیکن برنده در ساخت این هرم در هر وجه باید صاحب بیشترین مربع باشد. هریک از دو بازیکن به نوبت در ساخت یک هرم شرکت می کنند. وقتی هرم ساخته می شود هریک از وجوه آن از 15 مربع تشکیل شده است. برنده بازیکنی است که حد اقل در دو وجه صاحب بیشترین مربع ها باشد.

جزییات بیشتر

جدید

این محصول در انبار موجود نیست
180,000 ریال

اطلاعات بیشتر

نحوه بازی: قرعه کشی می کنید که کدام بازیکن شروع کننده بازی است. هر بازیکن 18 مربع بر می دارد. بازیکن رنگ سفید 13 مکعب سفید رنگ و 5 مکعب مشکی بر می دارد و بازیکن مشکی 13 مکعب مشکی و 5 مکعب سفید رنگ را بر می دارد. هر بازیکن به نوبت یکی از مکعب های خود را برداشته ودر یکی از فضاهای صفحه قرار می دهد. ویا آن را در فضایی قرار می دهد که از 3 مکعب در کنار هم تشکیل شده است. مکعب هایی که روی صفحه قرار می گیرند دیگر قابل جابجایی نیستند. اگر بازیکنی با قرار دادن مکعبی فضایی متشکل از 3 مکعب هم رنگ را ایجاد کند. آن بازیکن باید فورا یکی از مکعب های حریف را با هر رنگی که دلش بخواهد انتخاب کرده و آن را در فضای ایجاد شده قرار دهد. اگر مکعب های بازیکنی تمام شود بازیکن دیگر می تواند با مکعب های باقی مانده خود هرم را کامل کند.  بازی زمانی پایان می یابد که هرم کامل شود. بازیکنان تعداد مربع های هریک از رنگ ها را در هر یک از وجوه به صورت جداگانه می شمارند. برنده بازیکنی است که حداقل در دو وجه مربع های بیشتری را به خود اختصاص داده باشد.

کودکان با بازی با هرم هوش به رشد تفکر استراتژیک و گسترش تفکر خلاقانه ی خود دست پیدا می کنند و از دیگر ویژگی های ممتاز این بازی عدم محدودیت جنسی کودکان در استفاده از آن می باشد.